Drapaki dla kotków – wady i korzyści

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć wiedzę, iż drapanie to zatem jego własny nawyk i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój kot ma chęć do rysowania różnych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także sprzęty, wyjściem może być przystosowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i funkcjonalnością, zaś wybór istnieje naprawdę ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są powszechne zasady wybierania tegoż rodzaju wyposażeń też w jaki sposób dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kot ścierając pazurki poświęca do tego znaczącą część własnej siły, i ciało zgina w duży łuk. Takie zachowanie powoduje, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim bezpieczny, tak by nie zagroził naszemu zwierzowi. Kompletnym podejściem są np. elementy przymocowane do ściany, jakie dźwigają wielki nacisk i także tworzą wspaniałą opcję, chociażby dla dużych kotów. Szukając drapak obejrzyj, czy jest podparty na sporej podporze i także czy strona spodnia odpowiednio dochodzi do podłogi.
Dokonując wyboru przyjmij pod uwagę wymagania producenta, co do owego, dla jakiej masy kota adresowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tym większy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być naprawdę spory.

Dostosowana wielkość

Obojętnie od tego, albo kupisz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy zamawiasz go online, pamiętaj żeby dostosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być zaadaptowana do wysokości kota, właśnie aby mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć cielsko. Koty odmiany dużej wymagają specjalistycznych, ogromnych dodatków, jakie usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior rozpieści się standardowym artykułem; możemy ponadto kupić drapak, który będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość a zastosowane środki

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być skonstruowany z znakomitej klasy materiałów. Doskonale sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który doskonale akceptuje styk z kocimi pazurami. Taki zbiór obicia zrobi, że na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest sporo modeli drapaków w różnorakiej postaci. Owe najpopularniejsze to deska przykryta specjalnym sznurkiem, nadzwyczaj ekskluzywne skonstruowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, zaprojektowane tak, aby wykonywać zarazem
funkcję łóżka i które obite są wytrzymałą, wszak przyjemną gąbką.
najwyższej jakości drapaki zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także śliczny, jak i także prosty. Taki przedmiot potrafi zostać ozdobą pomieszczenia i także dobrym terenem zabaw dla naszego kota. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są też łóżkiem i dodatkowo miejscem do zabaw. Takie podejście perfekcyjnie sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki jednocześnie, i choćby używać drapak do wspólnych igraszek.
Duży asortyment rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, że każdy posiadacz kotka odszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego wymagania i także wywoła radość kota.