Wyposażenia dla kota – które warto kupić? Zabawki dla kota

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Chyba każdy przynajmniej raz zauważył kotka który wyłożonymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu przeważnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Mówimy wtedy często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród pierwotnych czynności, jaką musi wykonywać każdy młody kotek I nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy kot ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza własne terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w kierunku zawiadomienia, iż to jego teren. Jeżeli pupil w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas sygnał, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w domu pozwala ustrzec przed zepsuciem nasze pufy.
https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html bogata oferta zabawek dla kotów

Drapaki dla kotka zapewniają naszym wybrańcom komfort, są wielce potrzebne szczególnie kotom będącym zazwyczaj w lokum.

Drapak dla kota służy i do gimnastyki. Kot rozpręża mięśnie, zaś na bardziej rozbudowanych drapakach ma okazję do szczególnie skomplikowanych uciech. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby ocalić przed podrapaniem fotele czy wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie często bywają gospodarze, zatem ofiarą może paść sofa w salonie. Kotki kochają też znaczyć znane miejsce nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład odmiennego kota.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najciekawsze, postawione w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotu jak przyjemne pole do drzemki. Jest to zatem najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, ustawionego na podstawce pionowo albo skośnie, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze lub być zamocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, i ponadto drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niezwykle bogata, mają one najrozmaitsze wymiary, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem oraz upodobaniami kotów. Gdy kot lubi więcej spać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest żywy i lubi skakać, z pewnością ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie